Długie kreacje na bal

Długie kreacje na bal

Przynajmniej raz w życiu, każda kobieta chciałaby poczuć się, jak księżniczka i udać się na prawdziwy, elegancki bal. A tam powinien na nią już czekać, pięknie wystrojony we frak lub smoking, książę z bajki.

Musi z gracją, wprowadzić ją na ogromną salę balową, gdzie pośród innych wytwornych dam będzie mogła błyszczeć najjaśniejszym blaskiem. Potem uprzejmy kelner obsłuży ich podając kolorowe drinki i smakowite potrawy.
W takich niezwykłych chwilach najważniejszy okazuje się nienaganny i perfekcyjny wygląd. A więc wybierając się na takie przyjęcie ze snów, przygotowania rozpoczynamy najwcześniej, jak się tylko da. Najpierw robimy remanent w szafie, jednak zwykle okazuje się, że mimo ledwo domykających się w niej drzwiczek i tak nie mamy co na siebie włożyć. A więc należałby udać się na zakupy. I to jest to, co większość kobiet uwielbia. Odwiedzamy wszystkie sklepy w najbliższej okolicy, nie omijając nawet tych droższych butików, bo przecież to jedyna taka okazja w życiu. Wieszaki sklepowe wprawdzie uginają się od towarów, ale jakże ciężko dobrać coś odpowiedniego dla siebie.
Na wytwornych balach, wypada pokazać się z jak najlepszej strony, więc sięgamy zwykle po klasyczne długie suknie, które dodadzą każdej pani kilka centymetrów, idealnie wysmuklą sylwetkę, a także sprawią, że będziemy wyglądać wyjątkowo wytwornie i dostojnie. Szczególnie polecane są kreacje miękko spływające wzdłuż linii sylwetki – nadają one zwiewności i lekkości każdemu ruchowi w czasie tańca na sali balowej. Inny typ to nadal modna dwuczęściowa kreacja składająca się z dopasowanego gorsetu, sznurowanego z tyłu oraz z pięknej, wykonanej połyskującej tkaniny, długiej spódnicy. Częstym dodatkiem do takiego stroju bywa lekki szal, dodający swej właścicielce szyku. Jest to zestawienie niezwykle romantyczne.
Barwy, jakie zwykle dominują na wytwornych balach to przede wszystkim nieśmiertelna czerń, kontrastująca z nią biel, a także połyskujące: soczysta czerwień, modny granat, ekstrawagancki fiolet, róż i zieleń.
Do każdej kreacji dobieramy również eleganckie dodatki: śliczne srebrne lub złote kolczyki, wysadzane kamieniami pasującymi do kolorystyki sukni. Do tego zakładamy wykonaną z tego samego kruszywa kolię oraz bransoletę, obie utrzymane w podobnych wzorach. Czasami warto na głowę założyć królewski diadem. Niezmiernie ważne są lekkie, ale również idealnie dopasowane do całości buciki i zgrabna torebeczka.


Powiązane artykuły