Jak sprzedać suknię ślubną?

Jak sprzedać suknię ślubną?

Zakup lub ekonomiczniejsze wypożyczenie w komisie pięknej i niepowtarzalnej sukni ślubnej, wydaje się małym problemem w porównaniu do szybkiego sprzedania ślubnej sukienki. Ze sprzedaniem ślubnej sukni możemy mieć nie lada problem, szczególnie, jeśli kreacja była szyta na miarę, specjalnie z myślą o naszej figurze.

Jeśli na okazję swojego ślubu włożyłyśmy specjalnie dla nas uszytą suknię, musimy liczyć się z tym, iż może być nam dość trudno ją korzystnie sprzedać. Będzie tak szczególnie w przypadku, jeśli nasza sylwetka nie jest schematyczna, w kształcie jabłka lub gruszki, lub miałyśmy ślub w czasie ciąży i brzuszek należało ukryć pod odpowiednim fasonem sukienki.
O wiele łatwiej będzie sprzedać sukienkę o uniwersalnym kroju, dobrym zarówno dla sylwetek Pań niskich i szczupłych. Z pewnością skuteczniej sprzedamy prostą i skromną sukienkę w długości midi, podobną nieco do tradycyjnych i eleganckich sukienek wizytowych. Taki krój bowiem dobrze sprawdza się na młodych Paniach, jak i dojrzałych Pannach Młodych, dlatego też często wybierany jest wszystkie Panny Młode, bez względu na wiek i typ figury.
Jeśli chcemy korzystnie i w niedługim czasie sprzedać naszą markową i modną w kroju suknię ślubną, powinnyśmy pozostawić w niej wszystkie metki i szczegółowo opisać wszystkie wymiary kreacji, wraz z poszczególnymi dekoracjami i ozdobami. Jeśli do obszernego i dokładnego opisu dołączymy ponadto kilka dobrze wykonanych i równomiernie oświetlonych zdjęć, z pewnością szybko sprzedamy sukienkę na aukcji internetowej lub tematycznym forum.
Postarajmy się nie zawyżać zbytnio cen używanych sukien ślubnych, nawet jeśli są to fasony niezwykle ciekawie i pięknie zdobione czy też utrzymane w modnych i nowoczesnych krojach. Na różnego rodzaju aukcjach ceny takich kreacji plasują się w okolicach kilkuset – do tysiąca złotych. Zależnie od producenta oraz fasonu i dekoracji, możemy nieco zwiększyć oczekiwaną kwotę.
Naszą suknię ślubną, którą chcemy skutecznie i szybko sprzedać, możemy zarówno samodzielnie wycenić, jak i zlecić to wypożyczalni czy komisowi sukien ślubnych. Zamiast więc próbować sprzedać kreację w internecie, na forach lub aukcjach, warto sprzedać ją właśnie do komisu, by wkrótce mogła ponownie posłużyć innej Pannie Młodej, w tym pięknym i uroczystym dla niej dniu.


Powiązane artykuły