Jaki hotel wybrać?

Jaki hotel wybrać?

Hotel kategorii trzygwiazdkowej dla przeciętnej osoby jest na bardzo wysokim poziomie. Osoba, która rzadko korzysta z usług hotelarskich, doświadcza noclegu na naprawdę wysokim poziomie. Warunki są bardzo komfortowe, gdyż pokoje są duże, przestrzenne, z wyraźną zaplanowaną aranżacją.

Standard hotelu trzygwiazdkowego

Zazwyczaj każdy pokój posiada swój indywidualny wystrój. Oprócz tego, inne udogodnienia to: ładna łazienka w środku, czysta, zadbana, z prysznicem lub wanną w środku, ręcznikami i koszem na zużyte ręczniki. Na umywalce są próbki kosmetyków: mydło, szampon, odżywka do włosów, żel do mycia ciała, krem do rąk. W łazience znajduje się duże lustro, w pokojach dostępny jest telefon (zazwyczaj umieszczony na szafce nocnej), jest dostęp do płatnej telewizji. Jeśli chodzi o kwestie sprzątania, to obsługa codziennie sprząta pokój, ścieli łóżko, wymienia pościel, zabiera ręczniki, które znajdują się w koszu i daje świeże. Pokoje są wyciszone, ceniona jest gości prywatność. Drzwi wyposażone są w system otwierania kartą elektroniczną. W pobliżu recepcji znajduje się dobrej klasy restauracja, która oferuje wszelkiego rodzaju posiłki oraz posiada bar, z którego można korzystać cały dzień, aż do godziny 23. W całym lokalu jest zamontowana klimatyzacja, możliwa jest opcja organizacji szkoleń, gdyż hotel w swoim standardzie trzech gwiazdek oferuje minimum dwie duże sale konferencyjne. Oprócz tego dostępny jest basen, siłownia, Spa i sauna.

Hotel jednogwiazdkowy

Dla studentów, którzy ruszają w swoją podróż przez życie, dla osób mało wymagających, cieszących się życiem, ale nie wymagających luksusów dobre są hotele jednogwiazdkowe. Standard, jaki zapewniają jest bardzo niski, jednak jeśli nikomu nie potrzeba udogodnień podczas noclegu, nie ma o co się spierać. Co mają w ofercie tego typu hotele? Muszą spełnić kilka niewielkich wymagań. Przede wszystkim mają niską cenę, gdyż nie ma czego szczególnego po nich się spodziewać. Ma być czysto i oferować najniższy standard. W pokojach musi być łóżko (bądź dwa lub kilka, jeśli to pokój dwu lub wieloosobowy). Szafka nocna, szafa na ubrania, mały stolik i umywalka to również elementy, które absolutnie muszą wystąpić środku. Łazienka może być ale nie musi wystąpić w pokoju. Jeśli nie ma jej w pokoju, znajduje się na korytarzu. W ten sposób z jednej łazienki korzysta wielu mieszkańców. Łazienka jest wtedy większa, posiada kilka umywalek, toalet i kabin prysznicowych. Zdarza się też, że w pokoju występują toalety, a jeśli ich nie ma również są na dole przy recepcji bądź na korytarzach. Co jeszcze muszą zapewnić hotele jednogwiazdkowe? Jeśli jest to budynek piętrowy i ma co najmniej cztery kondygnacje – hotel musi być wyposażony w windę. Musi być również zapewniony gościom dostęp do ciepłych napojów przez całą dobę. Hotele rozwiązują to w taki sposób, że stawiają automaty z napojami bądź udostępniają czajniki elektryczne do przegotowania wody.


Powiązane artykuły