Kobiece sukienki szyte na miarę

Kobiece sukienki szyte na miarę

Istnieje wiele salonów sukien ślubnych i kreacji wieczorowych, które swym klientkom oferują nie tylko gotowe projekty sukien, ale także możliwość uszycia sukni marzeń. W tego typu sklepach nie musimy troszczyć się o kupno materiału.

Salon sam wszystko za nas załatwi. Do naszych zadań należy wybór modelu sukni. Możemy zdecydować się na wybranie projektu z katalogu oferowanego nam przez salon sukien lub uszycie sukni według własnego projektu, na przykład takiej, którą widziałyśmy w Internecie lub u koleżanki.
Takie rozwiązanie jest oczywiście niezwykle wygodne, ale nie należy do najtańszych. Salony zatrudniają zwykle drogich i ekskluzywnych projektantów, którzy co prawda dają nam gwarancję dobrej jakości sukni, ale jednocześnie znacznie podnoszą cenę. Suknia szyta według własnego projektu, tego z katalogu czy po prostu zakupiona „na gotowo” z ewentualnymi przeróbkami, to już minimalne różnice w cenie. Decyduje tutaj oczywiście fason oraz materiał, z jakiego będzie uszyta np.  sukienka bombka.
Gdy odstraszają nas ceny w ekskluzywnych salonach, a koniecznie chcemy mieć uszytą na miarę sukienkę, możemy poprosić o pomoc znajomą krawcową, bądź wybrać się do zakładu krawieckiego. Zakład oczywiście może podjąć się uszycia sukienki, jaką dla siebie wymarzyłyśmy, ale musimy liczyć się z tym, że może ona znacząco odbiegać od oryginału. Droższe zakłady krawieckie czy krawcowe specjalizujące się w szyciu sukien ślubnych i wieczorowych, zwykle same zatroszczą się o potrzebne na sukienkę materiały, tańsze oferty wiążą się z koniecznością zakupu materiałów na własną rękę. Ma to oczywiście swoje plusy jak i minusy. Gdy zakupujemy materiał osobiście możemy wybrać taki, jaki najbardziej się nam podoba i którego cena jest atrakcyjna. Czasem możemy jednak przepłacić za materię, która jest gorszej jakości. Zakłady krawieckie mają zwykle swoje stałe punkty, w których się zaopatrują. Materiały są zazwyczaj dobre jakościowo i świetnie dobrane.
Suknie szyte mają wiele zalet. Bardzo często, choć poświęcamy wiele czasu na przymiarki, oszczędzamy zarazem pieniądze. Sukienka jest idealnie dopasowana do figury i taka, o jakiej marzyłyśmy. Nie jesteśmy zdane tylko i wyłącznie na pastwę mody, jak w przypadku zakupu sukienki w sklepie. Nie wszystko, co modne akurat w danym sezonie, może przypaść nam do gustu i nie w każdej sukience będziemy wyglądać twarzowo. Jeśli ciężko nam znaleźć jakąś odpowiednią dla siebie sukienkę, zawsze warto zdecydować się na szycie. Musimy jednak pamiętać, by sukienkę zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem - przynajmniej trzy miesiące.
Sukienka szyta w zakładzie krawieckim to także dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają nieproporcjonalną budowę, która utrudnia kupno kreacji w sklepie. Jeśli bowiem zakupiona sukienka i tak będzie musiała iść do przeróbki, może lepiej od razu zdecydować się na szycie?


Powiązane artykuły