Młodzieżowe suknie studniówkowe i półmetkowe

Młodzieżowe suknie studniówkowe i półmetkowe

Od najmłodszych lat, już kilkuletnie dziewczynki marzą o swym pierwszym, wielkim balu. A gdy nie mam w pobliżu nikogo, po cichu myszkują po garderobach swych mam i starszych sióstr. Poszukują tej najpiękniejszej, wyśnionej kreacji, przymierzają za duże buty na obcasach i sięgają po wszystkie dostępne w maminej toaletce cienie do powiek, pudry i tusze do rzęs.

Często rezultaty nie są tak wspaniałe, jakich się spodziewają, jednak nie zrażając się niepowodzeniami próbują ciągle od nowa.
Kiedy w końcu nadchodzi ta wyśniona chwila, kiedy już oficjalnie mogą rozpocząć swe przygotowania – zaczyna się prawdziwe szaleństwo. Przecież studniówkowa czy półmetkowa sukienka musi spełniać wszelkie oczekiwania, liczy się każdy szczegół. Najpierw młode modnisie sięgają po najnowsze magazyny mody i godzinami przeszukują internetowe portale modowe, aby wiedzieć, co jest na topie, a czego należy się szczególnie wyszczekać. Kolejny krok stanowi buszowanie po sklepach. Grupkami maszerują po wielkich galeriach handlowych lub śródmiejskich straganach w poszukiwaniu czegoś właściwego i wyjątkowego. Niezwykle popularne w ostatnim czasie stały się również aukcje internetowe lub e-sklepy, gdzie można się natknąć na naprawdę niezwykłe okazje. Są też takie pannice, które już od dawna wiedzą czego im potrzeba i po prostu udają się do krawcowej, aby przedstawić jej swój pomysł, skonsultować go i zostawić swe wymiary, w celu uszycia sukni ze snów.
Dawniej na studniówkowych balach wiodły prym długie, błyszczące powłóczyste suknie – często składające się ze sznurowanego gorsetu i lśniącej spódnicy, które prezentowały się niezwykle dostojnie podczas tradycyjnego poloneza. Natomiast imprezy półmetkowe rządziły się zupełnie innymi prawami, były mniej oficjalne i zazwyczaj zakładano na nie krótkie, ale równie szykowne kreacje.
Obecnie nie ma sztywnych kanonów, jak należy się ubrać na każdą z tych uroczystości. Można dopasować sukienkę do typu figury. W sezonie 2012 dominować będą głównie sukienki bombki, które nie tylko świetnie zakryją mankamenty figury – odstający brzuszek, zbyt krągłe biodra, ale również rewelacyjnie podkreślą każdą jej zaletę, jak szczupłe i smukłe nogi oraz zgrabne uda. Są one krótkie, zwykle lekko przed kolano. Po długie, klasyczne suknie sięgają zwykle nastolatki pragnące wyszczuplić całą swą sylwetkę. Wiecznie modna i zawsze praktyczna okazuje się mała czarna, która świetnie sprawdzi się nie tylko na balu studniówkowym, ale także znajdzie zastosowanie w innych sytuacjach.


Powiązane artykuły