Najlepszy makijaż na studniówkę i połowinki

Najlepszy makijaż na studniówkę i połowinki

Makijaż studniówkowy jak każdy makijaż wieczorowy powinien być wyraźny i olśniewający. Należy jednocześnie pamiętać, że jest to make-up przeznaczony dla osoby młodej, a więc przesadna ilość kosmetyków na twarzy nie będzie mile widziana.

Dobry makijaż powinien umiejętnie podkreślić piękno twarzy – jej młodość, świeżość cery – a nie zakryć to, co w niej najbardziej istotne.
Na studniówce młode kobietki powinny olśniewać zmysłową kreacją, modną fryzurą oraz twarzowym makijażem. Idealny makijaż dla młodej kobiety powinien być jak najbardziej naturalny, ale jednocześnie elegancki i zjawiskowy. W modzie jest połyskliwy make-up rozświetlony brokatem lub perłowymi drobinkami. Twarz powinna lśnić i migotać. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru. Jeśli stosujemy puder rozświetlający, nałóżmy go tylko troszkę, pokrywając skronie i policzki.
Najmodniejsze makijaże:
Zalotna zmysłowość
Oczy rozświetlamy brokatem lub perłą, w ten sposób nadając spojrzeniu wyrazistości i zmysłowości. W tym makijażu usta schodzą na drugi plan – najważniejsze są oczy. Aby nadać twarzy świeżości, rozprowadzamy na niej odrobinę rozświetlającego różu. Na powieki możemy nałożyć pastelowe cienie także z nabłyszczającym brokatem, wszystko musi skrzyć i błyszczeć się w świetle. Ciemniejszy kolor rozprowadzamy na górnej powiece, jaśniejszym rozświetlamy kąciki oczu i okolicę tuż pod brwiami. Rzęsy skrupulatnie tuszujemy maskarą. Końcówki dobrze będzie zaakcentować brokatowym żelem. Możemy także nałożyć odrobinę na górną powiekę, lepiej będzie jednak sięgnąć po wyrazisty eye liner, rysując nim delikatne kreski na dolnej oraz górnej powiece, dzięki temu rzęsy będą sprawiać wrażenie gęstszych, a spojrzenie będzie bardziej wyraziste.
Jak wyeksponować oczy
Bal studniówkowy może czasem przyprawić nas o bezsenność i podenerwowanie. By zatuszować efekty zmęczenia, musimy koniecznie zadbać o oczy. Ich zmęczony wygląd rozpromienimy dzięki brokatowi w żelu, który nałożymy w kącikach oczu. Rzęsy dobrze będzie umalować tuszem w kolorze srebra lub złota, pamiętajmy jednak, by użyć wówczas cieni matowych w pastelowych barwach. Drapieżności i zalotności dodamy spojrzeniu przy pomocy eye linera lub kredki do oczu, podkreślając dolną oraz górną powiekę. Dobrze będzie użyć wyrazistego, intensywnego koloru. Nie zapominajmy o brwiach. Zaakcentujmy je miękką kredką, a następnie uczeszmy przy pomocy szczoteczki.
Podkreślamy usta
Jeśli natura nie obdarzyła cię zmysłowymi, pełnymi wargami, powiększysz je przy pomocy błyszczyka z kolagenem. Usta napęcznieją i będą wyglądać bardziej zmysłowo. Kuszące, miękkością, pełne wargi uzyskamy także, gdy podkreślimy je przy pomocy kolorowego błyszczyka – najlepiej w jasnym kolorze, a ich wnętrze rozświetlimy przy pomocy drobinek lśniącego brokatu. Gdy w makijażu stawiamy jednak na podkreślone oczy, nie przesadzajmy z makijażem ust, podkreślmy je lekko pomadką.


Powiązane artykuły