Okazjonalne kreacje dla puszystych

Okazjonalne kreacje dla puszystych

Do niedawna uważało się, że modowe eksperymenty i wariacje są tylko dla pań z nienaganną, zgrabną sylwetką. Także chodząc po sklepach i butikach, trudno było znaleźć odpowiednie kreacje dla kobiet potrzebujących rozmiaru XXL.

Jednak czasy się zmieniły i niemal, jak grzyby po deszczu w naszych miastach i galeriach pojawiają się eleganckie sklepiki oferujące odzież dla pań o rubensowskich kształtach.
Teraz wybierając się na eleganckie przyjęcie lub wytworną kolację, kobieta o nieco okrąglejszej figurze, nie musi się wciskać w nieforemną, przypominającą namiot sukienkę albo klasyczne spodnie i odpowiednio maskującą odstające wałeczki, bluzeczkę. Na rynku istnieje cała gama wzorów i kolorów sukienek, które w dyskretny sposób zakryją nadmiar ciała, a jednocześnie każdej pani dodadzą lekkiego i dziewczęcego wyglądu. Wśród kobiet posiadających nieco większy rozmiar, obowiązującym kolorem przestała już być nieśmiertelna czerń lub granat. Teraz poprzez odpowiedni dobór tonacji kolorystycznej, a także wzorów zdobiących sukienkę, można wspaniale wymodelować sylwetkę. Jeżeli sięgamy po paski, warto pamiętać, aby nie były one ułożone poziomo lecz pionowo, czasami lekko skośnie, co optycznie wydłuży krępą sylwetkę. Wybierając kolorystykę sięgnijmy po barwy nieco ciemniejsze, ale delikatnie wzbogacane jasnymi elementami – kolory jasne powodują, że figura wydaje się być obszerniejsza i podkreśla każdą fałdkę. W przypadku zgrabnych nóg, należy je odważnie wyeksponować poprzez założenie krótszej sukienki – odwróci to uwagę od innych, mniej kształtnych miejsc naszego ciała. Jeśli jesteś właścicielką ładnego wcięcia w talii, podkreśl je poprzez zastosowanie ozdobnego paska, co pozwoli nadać figurze pięknych kobiecych kształtów.
Należy również pamiętać, że niepodważalnym atutem wielu kobiet o okrąglejszych kształtach, często jest piękny dekolt oraz ładny i kształtny biust. Dlatego wybierając się na eleganckie przyjęcie, warto sięgnąć po odważniejszy ubiór i zaprezentować swe atuty.
Niejednokrotnie, chcąc sobie odjąć kilka kilogramów w biodrach i udach, sięgamy po bieliznę wyszczuplającą i modelującą. Jest to doskonały pomysł, gdyż w ten sposób można delikatnie skorygować i zminimalizować wszelkie niedoskonałości. Niejednemu pomoże to poczuć się szczuplej i pewniej.
Zatem nie ma już powodu, aby puszyste panie chowały się pod niekształtnymi zwojami materiału. Teraz sukienka jest dla każdego, należy ją tylko dobrze dobrać.


Powiązane artykuły