Oryginlane fryzury studniówkowe

Oryginlane fryzury studniówkowe

Fryzura na studniówkę powinna być błyszcząca i efektowna, a zarazem trwała – wszak zabawa trwa do białego rana. Powinna zachwycać precyzyjnością wykonania, by nie stwarza wrażenia nieogarniętego chaosu na naszej głowie.

Nieśmiertelne koki nigdy nie będą passe. Choć z roku na rok kok przechodzi coraz to nowsze metamorfozy, zawsze jest ostoją szyku i elegancji. Zwykły kok świetnie ożywią ciekawe dodatki – spinki, wsuwki, kokardki. Warunkiem jest posiadanie odpowiednio długich włosów, przynajmniej sięgających do łopatek. Z mody nie wychodzą także loki i fale, swobodne upięcia i końskie ogony. Fryzura powinna przede wszystkim jednak pasować do naszego wyglądu i stroju.
Fryzura na pazia
To propozycja dla tych dziewczyn, które nie zapuszczały włosów przez dłuższy czas z myślą o studniówkowej fryzurze. W krótkie włosy wcieramy wygładzające mleczko, by nadać pasmom miękkości i jedwabistości. Włosy powinny być dobrze wysuszone, by dobrze wchłonąć kosmetyk i łatwo się układać. Do stylizacji używamy prostownicy, biorąc na jeden raz cienkie pasemka, inaczej wygładzimy je niedokładnie.
Loki a’la lata 30-te
Loki zawsze są w modzie. Lepiej będą się układać na nie za długich włosach, dlatego najlepiej wcześniej podciąć nieco włosy. Loki potrzebują dobrego i mocnego utrwalenia, by wytrwać do rana, dlatego do stylizacji użyjmy pianki do włosów kręconych. Nie zapomnijmy zrobić przedziałka. Oldschoolowe loki najlepiej osiągniemy przy użyciu średnich wałków. Gdy włosy będą już suche, zdejmujemy wałki i spryskujemy włosy utrwalającym lakierem, a następnie rozczesujemy płaską szczotką.
Słowiański warkocz
Ta typowo słowiańska fryzura ma niesamowicie dużo uroku. Będzie idealna dla dziewczyn o długich włosach i delikatnej urodzie. Długie włosy nacieramy termoaktywnym mleczkiem, które wygładzi je i nada miękkości, a następnie dokładnie prostujemy prostownicą. Grzywkę sczesujemy na czoło, a z reszty włosów zaplatamy staranny warkocz. Następnie wyjmujemy delikatnie jedno pasemko i zaplatamy je u podstawy warkocza. Na końcu fryzurę nabłyszczamy.
Na gładko
Cienkie włosy, skłonne do skręceń i fal z pewnością nie będą dobrym materiałem na tę prostą fryzurę. Do tej fryzury włosy powinny być mocne, grube i nieco dłuższe. Stylizację włosów rozpoczynamy tuż po umyciu i odsączeniu włosów z wody.W pasma wcieramy wygładzający krem, a następnie suszymy włosy, układając je przy pomocy okrągłej szczotki. Wydzielamy przedziałek, a końcówki włosów przeciągamy prostownicą. By utrwalić fryzurę, spryskajmy ją mocnym lakierem.
Modne fale
Do tego rodzaju fryzury włosy powinny być nieco dłuższe i wycieniowane. Grzywka sięgająca do linii szczęki. Włosy starannie suszymy i utrwalamy przy pomocy mocnego lakieru, następnie rozdzielamy i nawijamy na termoloki. Po ostygnięciu wałków, zdejmujemy je, każde pasmo jeszcze raz spryskując lakierem. Włosy należy roczesać płaską szczotką i nabłyszczyć.


Powiązane artykuły