Tanie sukienki na wesele

Tanie sukienki na wesele

Każda kobieta lubi wyglądać elegancko, wytwornie i pięknie. Jednak na co dzień ważne jest również, aby strój był wygodny i praktyczny. Dlatego z taką niecierpliwością wyczekujemy okazji, kiedy będzie można założyć wytworną suknię, efektownie uczesać włosy i szałowo się umalować.

Okazjami, kiedy można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa, są zazwyczaj wszelkiego rodzaju wielkie bale, np. studniówki, bale sylwestrowe lub karnawałowe, a także śluby.
O ile w balu studniówkowym lub półmetkowym mamy okazję uczestniczyć zazwyczaj jedynie raz w życiu, to na uroczystych ślubach, a potem przyjęciach weselnych, możemy brać udział dosyć często. Imprezy takie stają się zwykle prawdziwymi rewiami mody. I chociaż prym zawsze wiedzie najpiękniejsza w tym wyjątkowym dniu panna młoda, ubrana w widoczną z daleka, długą i śnieżnobiałą suknię, to inne panie nie pozostają daleko w tyle. Wszystkie, zaczynając od małych, rozkosznych dziewczynek, a kończąc na starszych ciotkach i babciach, paradują w wyjątkowych sukniach, specjalnie zakupionych na tą okazję.
Wzór, kolor i typ każdej sukienki zwykle zależy od panującej mody, wieku, postury oraz gustu każdej z przybyłych dam. A ponieważ rzadko się zdarza, żeby kobiety było stać na buszowanie po eleganckich butikach i wytwornych, ale drogich salonach mody, to przeważnie ich zakupy odbywają się na targowych straganach, miejskich sklepikach albo tanich portalach internetowych.
Zwykle wszystkie te suknie są mocno połyskujące i szokujące fasonem oraz krojem. Każda pani dopasowuje takie cudo do typu swej urody i wieku. Wśród młodych panien królują zwykle krótkie i ekstrawaganckie kreacje, mocno przylegające do całego ciała albo odcięte pod biustem i łagodnie spływające ku dołowi. Dominują szczególnie jaskrawe kolory: srebro, czerwień, jasny i ciemny błękit, fiolet, a czasami połączona czerń i biel.
Nieco dojrzalsze panie sięgają po ubiór w bardziej stonowanych barwach. Znając już swe atuty, odpowiednio dopasowują suknie do figury i postury, a także wieku. Jednak i one dorównują szykiem i elegancją młodzieży. Niejedna może sobie pozwolić na „kieckę” podkreślającą nadal zgrabną figurę, a te o nieco okazalszych kształtach doskonale wiedza, że suknia odcięta pod biustem, świetnie podkreśli ich zalety, a zamaskuje okrąglejsze biodra. Babcie stawiają na prostotę, szyk i elegancję.
Do starannie dobranych strojów świetnie pasują idealnie dobrane dodatki: mała torebeczka, buciki na odpowiednim obcasie, a także biżuteria. Ważna jest również modna fryzura, często ozdobiona brokatem i ozdobnymi wsuwkami.


Powiązane artykuły