Wieczorowa krótka sukienka na sylwestra

Wieczorowa krótka sukienka na sylwestra

Jednymi z popularniejszych krojów wieczorowych sukienek są kreacje krótkie, sięgające kolana lub nawet nieco powyżej. Świetnie sprawdzają się one w przypadku pań o bardzo zgrabnych nogach, które bez wątpienia warto wyeksponować podczas szalonej, sylwestrowej zabawy.

Krótka sukienka, szczególnie typu mini, idealnie podkreśla przecież nienaganną sylwetkę oraz optycznie dodaje kilku centymetrów do wzrostu. Warto więc zastanowić się nad jej wyborem wtedy, kiedy przyszła posiadaczka nie jest osobą bardzo wysoką, a co za tym idzie, śmiało może pozwolić sobie jeszcze na założenie wysokich obcasów.
Dobrze dobrane do wieczorowej sukienki buty nie tylko powinny przecież zapewniać komfort podczas całonocnej zabawy, ale także skutecznie powinny wyszczuplać łydkę, nadając nogom lekkości i optycznie wysmuklając całą sylwetkę.
Klasycznym przykładem wieczorowej, krótkiej sukienki, z powodzeniem może być tradycyjna i bardzo kobieca „mała czarna„. Ze względu na kolor i zgrabny fason, świetnie leży ona zarówno na seniorkach jak i nastolatkach. W  naszej kulturze stała się przecież synonimem wytworności i niebywałej elegancji, którą przecież każda kobieta pragnie się wyróżniać na sylwestrowym przyjęciu.
Decydując się na skomną długość wieczorowej kreacji, nie należy zapominać o tym, że możemy swobodnie eksperymentować zarówno w doborze materiałów jak i ogólnych fasonów sukienki. Jeśli posiadamy ładny dekolt i zgrabne ramiona, możemy więc zdecydować się na kusą kreację, która zmysłowo odsłoni niektóre, górne partie naszego ciała. Wybór sukienki bez pleców, czy też na cienkich ramiączkach, równie dobrze może być podyktowany chęcią dobrania do kreacji wytwornego szalu, którym osłonimy ramiona podczas odpoczynku po szalonym tańcu. Całkowicie pozbawione ramion fasony wieczorowych kreacji idealnie też nadają się dla posiadaczek ładnego, dość dużego biustu, który chciałyby podczas Sylwestra wyeksponować.
Dobór materału i koloru sukienki jest o tyle kwestią indywidualną, o ile pragniemy wyglądać seksowne, elegancko lub po prostu czuć się wygodnie. Większość modeli wykonana jest z błyszczących, syntetycznych tkanin, które fanstanstycznie załamują światło i odbijają je, a co za tym idzie – zwracają większą uwagę na „nosicielkę” takiej zmysłowej kreacji. Wiele sukienek ozdabianych jest także różnego rodzaju dodatkami, na przykład szerokimi pasami lub kwiatami z materiału. Niektóre też odważnie łączą w sobie różne tkaniny z koronkami i tiulem, nadając lekkości i zwiewności.


Powiązane artykuły