Wizytowe kreacje karnawałowe

Wizytowe kreacje karnawałowe

Jedną z niewielu okazji w ciągu roku, kiedy panie przywdziewają długie, wytworne sukienki, a panowie ubierają się w eleganckie fraki i smokingi, jest czas sylwestra, a potem karnawału. Udajemy się wtedy na uroczyste przyjęcia i bale.

Często są one organizowane w wystawnych restauracjach i lokalach, gdzie znajdują się reprezentacyjne sale balowe i pomieszczenia, po których kelnerzy w swoich frakach roznoszą kolorowe, drogie drinki.
W każdym roku i karnawale, wśród pięknych pań, króluje inna moda, a projektanci, już na rok wcześniej prześcigają się w pomysłach na oryginalne projekty. W końcu suknie nie mogą się powtarzać, każda powinna być wyjątkowa, cudowna i przede wszystkim inna.
A karnawałowe kreacje oraz towarzyszące im dodatki mają swoje prawa. Połyskliwe tkaniny, migoczące cekiny, frędzle, kolorowe kokardy i inne podobne motywy dozwolone są na eleganckich balach jedynie w tym radosnym czasie zabaw noworocznych. Dlatego wszyscy producenci starają się nadążać za ciągle zmieniającymi się trendami, aby dogodzić wybrednym gustom wszystkich kobiet pragnących zaszokować i wywołać podziw wśród innych.
Karnawał 2011/2012 to podróż po modowych wariacjach dwudziestego wieku. Pojawiają się zarówno błyszczące cekiny i połyskliwe faktury materiałów, które dominowały w latach dwudziestych jak i kolorowe, połyskujące legginsy oraz barwne dodatki panujące niegdyś w latach osiemdziesiątych. I nie należy się tutaj kierować jedynie jednym motywem przewodnim – wręcz wskazane jest miksowanie stylów i fasonów. Panie kochające błyszczeć i lśnić na imprezach klubowych, powinny sięgnąć po cekiny, połyskliwe materiały i pomieszane z innymi elementami, jak futrzany szal czy luksusowe bolerko, dodające szyku całej kreacji. Dozwolone jest również pojawienie się na takiej imprezie nie tylko w eleganckiej i sięgającej ziemi sukni, ale również w ponadczasowej małej czarnej połączonej z szokującymi dodatkami, albo wystrzałowej bluzeczce idealnie łączącej się z obcisłymi, skórzanymi legginsami. Furorę robi również długi kombinezon – zakończony szerokimi spodniami, wykonany w całości z lejącej się wzdłuż ciała tkaniny.
Kolorystyka tych wszystkich pięknych ubrań także może być różnorodna. Można sięgnąć po ponadczasową czerń i biel lub złoto i srebro, aby połączyć je z kontrowersyjnymi, wielobarwnymi dodatkami. Modne i na czasie są jaskrawe odcienie czerwieni, różu, błękitu, zieleni i fioletu.
Więc sięgajmy po wszystko, co się nam podoba i szalejmy w tym wyjątkowym czasie wytwornych zabaw.


Powiązane artykuły