Wyjściowe sukienki dla dzieci

Wyjściowe sukienki dla dzieci

Przed wielkim rodzinnym wyjściem na wielkie przyjęcie, każda mama dba nie tylko o swój elegancki i nienaganny wygląd, ale również troszczy się o swą maleńką córeczkę lub synka, aby wpoić im dobre nawyki dbania o siebie, a jednocześnie pokazać wszystkim, jakie ma piękne dzieci. Cóż to za rozczulający widok, kiedy widzimy maleńkiego chłopczyka dumnie paradującego po sali balowej w eleganckim garniturze lub wytwornym fraku.

Równie wielki zachwyt budzi niewielka dziewczynka ubrana w rozkoszną sukieneczkę balową i z kolorystycznie dobraną kokardką we włosach. Dumne mamy zbierają ogromne wyrazy uznania od zachwyconych babć, ciotek i kuzynek podczas weselnych przyjęć, od koleżanek i przyjaciółek w czasie eleganckich spotkań towarzyskich. Bo ich maleńkie córeczki wyśmienicie prezentują się w miniaturowych kreacjach, elegancją dorównującym tej założonej przez ich mamę.
Zwykle są one wykonane w ten sposób, że górna część małej kreacji jest dość prosta, tak, aby nie zawadzać dziecku podczas zabawy. Natomiast doły zaprojektowane są z przepychem – dominują tutaj bogate falbanki, koronki oraz świecące cekiny i kokardki. Jednak mamy wybierają również klasyczne wzory – sukieneczki proste, jedynie u dołu delikatnie zakończone niewielkim zdobieniem, np. niewielką kokardką albo małą falbanką, czy też drobnym haftem. Najmodniejsze barwy, po które zazwyczaj sięgamy to biel, pastelowy róż i błękit. Dozwolone jest także łączenie kilku barw oraz wzorów – pojawia się modna kratka albo wielobarwne, pastelowe paski. Nic nie szkodzi, jeśli mała dama założy na wytworne przyjecie elegancką, czarną sukienkę z połyskliwego materiału, jednak musi ona zostać połączona z jasnymi dodatkami. W przypadku małych dzieci niezwykle ważny jest materiał, z jakiego został wykonany ubiór – powinna dominować przede wszystkim przewiewna i zdrowa bawełna. Mogą być również zastosowane inne mieszanki, jednak każda mama powinna zwrócić szczególną uwagę czy nie są one toksyczne i nie będą powodowały podrażnień u ich pociech.
Choć znacznie mniejsze i rzadziej używane, te cudowne małe ciuszki osiągają w sklepach ceny niejednokrotnie przekraczające te, z którymi mamy do czynienia kupując ubrania dla dorosłych. Dlatego przed takim zakupem wart zastanowić się, czy ten zakup, często tylko na jedno wyjście, ma sens, czy lepiej pomyśleć o mniej wytwornej sukieneczce dla córeczki, a takiej która nie zrujnuje naszego budżetu.


Powiązane artykuły